Schůzka pro rodiče nově nastupujících dětí se koná ve čtvrtek  29.6.2023 od 16. hodin v 1.třídě "S… více informací
Zavřít
Zpět

Často kladené dotazy

Léky v MŠ

článek 4 "Školního řádu 2. mateřské školy"

  • Léky a léčebné prostředky (kapky, masti, léky) ve škole NEPODÁVÁME.
  • Dětem podávat léky v MŠ (v případě nutnosti) je možné pouze na základě vlastní písemné žádosti rodičů potvrzené lékařem.

CO POTŘEBUJÍ DĚTI DO MŠ

ŠATNA:
OBLEČENÍ DO TŘÍDY I NA ZAHRADU

Všechny věci prosíme podepsat.
Kompletní náhradní oblečení pro případ „nehody“ (slipy, trenky, kalhotky, ponožky, punčocháče, tričko, tepláky... dejte do tašky, která je v šatně na značce)
Oblečení pro pobyt venku přizpůsobte ročnímu období. Doporučujeme oblečení, které si dítě může ušpinit.
Z bezpečnostních důvodů je zakázáno dávat dětem deštník a ponechávat jej v šatnách dětí.


TŘÍDA: Pevná obuv (crocs pantofle a pantofle jsou zcela nevhodné a z bezpečnostního hlediska zakázané).
Pohodlné oblečení pro pobyt ve třídě (hrací kalhoty, tepláky, tričko, sukýnka, legíny apod.) - Dítě v tomto oděvu stráví většinu dne. Je proto velice důležité, aby se v něm cítilo opravdu příjemně. Děti se vždy převlékají pokud jdou ven a při návratu do školky. Proto vždy řekněte dítěti, co má připravené.


Papírové kapesníky (balíčkové nebo tahací v krabičkách).
Odměny pro děti (sušené ovoce, bonbónky, lízátka, omalovánky, hračky z kindervajíček atd. dle vašeho uvážení).

ODPOČÍVÁNÍ PO OBĚDĚ: K odpolednímu spánku uléhají děti v pyžamku nebo noční košilce - opět podepsané a s přišitými poutky na pověšení na háček.

POBYT VENKU:

Denně před vycházkou (pobytem venku) sledujeme informace o kvalitě ovzduší www.chmi.cz . Máme tak přehled o aktuálním stavu. Pokud je kvalita ovzduší špatná, zůstáváme s dětmi ve školce.

Také nechodíme ven s dětmi za nepříznivého počasí  (např. déšť, silný vítr, náledí, silné chumelení, mráz pod -10°C apod.).

Žádáme rodiče, aby děti oblékali vhodně podle aktuálního počasí. S dětmi chodíme do okolí MŠ na delší procházky, proto je důležité, aby děti měly vhodnou pevnou obuv. 

Pro pobyt venku v zimě dejte dětem teplé oblečení (punčochy, oteplováky, zimní bundu, čepici, rukavice, šálu/nákrčník). Nevhodné jsou rifle. Pokud je sníh, dávejte dětem i zimní nepromokavé rukavice (ne prstové úpletové). Do tašky v šatně přidejte i náhradní ponožky nebo punčocháče, aby se mohly děti převléknout, pokud je budou mít promočené.

Při pobytu venku v létě dejte dětem náhradní sukýnky nebo kraťasy. Chodíme častěji na zahradu a děti si rády hrají na pískovišti. Z hygienických důvodů se MUSÍ po návratu do školky převlékat. V období, kdy jsou vysoké venkovní teploty, nezapomínejte na vhodnou pokrývku hlavy a dát do tašky náhradní spodní prádlo. Děti na zahradě "sprchujeme" pod mlhovištěm.

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023 / 2024

Školní rok 2023 / 2024 zahájíme ve čtvrtek 1. 9. 2023.

Provoz školy od 1. 9. 2022 :     6:00 - 16:30 hodin.

 Děti jsou do tříd rozděleny dle věku, seznamy tříd jsou umístěny před mateřskou školou a značku svého dítěte najdete na nástěnce v šatně. Adaptační program pro nově přijaté děti bude domluven individuálně dle potřeby dítěte a zákonného zástupce.

Do školky mohou docházet pouze zdravé děti bez příznaků respiračních a dalších onemocnění.

Přejeme Vám i Vašim dětem příjemné a klidné zahájení školního roku.

                                                                      Těšíme se na Vás. 

                                                                       Zaměstnanci mateřské školy. 


Krtečci - Rozloučení se školkou a Noční přespávání v MŠ

V pátek 16.6.2023 se děti ze 3. třídy Krtečků rozloučí se školkou. Od 16. hodin proběhne besídka a poté děti můžou zůstat na NOČNÍ PŘESPÁNÍ v MŠ, kde pro ně budou připravené různé hry, stezka odvahy …

Více informací

Krtečkové jdou na Matyldu na Dračí lodě

Děti ze 3. třídy "Krtečci" pojedou v pátek 9.6.2023 dopoledne k jezeru Matylda, kde se koná akce pro děti k 11. závodu Dračích lodí. Co děti čeká?:  radovánky a dvouhodinové řádění s divadlem Be…

Více informací

NOVÉ DĚTI - třídní schůzka

Schůzka pro rodiče nově nastupujících dětí se koná ve čtvrtek 29.6.2023 od 16. hodin v 1.třídě "Sluníček" v prvním patře školky. Budou Vám předány všechny důležité informace o škole. Účast rodičů NU…

Více informací

Krtečkové - Poslední hodina míčových her

V pondělí 29.5.2023 je poslední hodina míčových her.

Více informací